Artes Diversae

logo

Zamówienia indywidualne

Współczesna rekonstrukcja historyczna coraz częściej odchodzi od utartych schematów polegających na odtwarzaniu postaci Słowianina, wikinga czy też bliżej nieokreślonego rycerza. Rekonstruktorzy coraz częściej decydują się na odtwarzanie dalekich i egzotycznych kręgów kulturowych lub wręcz przeciwnie, dążą do tego, aby całe ich wyposażenie bazowało na znaleziskach z rejonu, który zamieszkują lub który jest im bliski z różnych innych powodów. Aby sprostać tym wymaganiom, Pracownia Artes Diversae realizuje różnego rodzaju zamówienia indywidualne na biżuterię i przedmioty codziennego użytku. W razie wątpliwości służymy fachową archeologiczną radą, a także pokaźną biblioteką, która z pewnością znacznie ułatwi poszukiwania jeszcze niezdecydowanym.

Procedura składania zamówienia wygląda następująco:

  1. Klient przesyła dokumentację rzeczy, którą chce zamówić. W razie wątpliwości wspólnie wybieramy odpowiedni wzór dla odtwarzanego rejonu i postaci.

  2. Ustalamy z klientem szczegóły wykonawcze, takie jak dokładne wymiary, surowiec itd.

  3. Wyceniamy przedmiot i po akceptacji wyceny przez klienta ustalamy termin realizacji. W przypadku nowych klientów i zamówień o znacznej wartości zazwyczaj prosimy o wpłacenie niewielkiego zadatku.

  4. W razie wystąpienia wątpliwości lub problemów w czasie realizacji zlecenia kontaktujemy się z klientem w celu uniknięcia pomyłek i niedoróbek.

  5. Kiedy przedmiot jest gotowy, klient otrzymuje dokumentację fotograficzną. Jest to również czas na zgłaszanie ewentualnych uwag lub poprawek. Jeśli wszystko jest w porządku, prosimy o przelanie umówionej kwoty, a po jej zaksięgowaniu wysyłamy przedmiot.